Aydın’da boğulan iki gencin ismi muhakkak oldu

Olay, Nazilli ilçesi Pınarbaşı Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran bir küme genç, serinlemek için konutlarının yaklaşık 500 metre yakınında bulunan yapay sulama göletine gitti. Yanlarında getirdikleri halata tutunarak suya giren 5 gençten 2’si yüzmek için halatı bıraktı. Halatı bırakan 2 genç bir anda suyun kendilerini aşağıya çekmesi sonucu boğuldu. Arkadaşlarının suyun tabanına çekilmesinin akabinde, öteki çocuklar durumu yakınlarına bildirdi. Olayın bildirilmesi üzerine bölgeye takımlar sevk edildi. Kısa müddette bölgeye gelen gruplar çocuklara ulaşmak için havuzun bir kısmı açarak suyu boşaltmaya başladı. Gençlere ulaşmak için ağır efor sarf eden gruplar, yaklaşık 1 saatlik çalışmanın akabinde 2 gencin cansız vücuduna ulaştı.

Yapılan çalışmaların akabinde hayatını kaybeden gençlerin Resul Baybora (17) ile Yusuf Hoş (17) olduğu tespit edildi. Olay yerine gelen gençlerin aileleri hudut krizi geçirirken, olay ile ilgili soruşturma devam ediyor.

“Bir anda aşağıya çekildiler”
Arkadaşlarının yüzmek için halatı bıraktığını söyleyen gençler “3 tane ip vardı. Yüzmek için ipi bıraktılar onlar. Sonra bir anda aşağıya çekildiler. Başka arkadaşlarımız çıkmışlardı, ben de çıkarken onların gittiğini gördüm. Tutmaya çalıştım, ip ile uzandım lakin tutamadım” dedi.

KAYNAK: İHA