Cinayet zanlısı ‘alnımın yazısıymış’ diyerek kendisini savundu!

Afyonkarahisar’ın Çobanlar ilçesi Yavuz Selim Mahallesi’nde dün meydana gelen olayda, argümana nazaran, Süleyman K., isimli şahıs şimdi belirlenemeyen sebepten Atatürk İlkokulunda paklık vazifelisi olarak çalışan Ramazan Altuntaş’ı tabancayla vurdu. Altuntaş olay yerinde hayatını kaybetti.

Ardından yaklaşık 20 km ilerideki Işıklar beldesine giden Süleyman K., burada kendilerine ilişkin köfteci dükkanında eşi Zübeyde K.’ya ateş açan Süleyman K., kendisine mani olmak isteyen ve market işleten komşu Balı B.’yi de vurdu.

Olayın akabinde kaçan Süleyman K.’yı yakalamak için polis ve jandarma çalışma başlattı. Her yerde aranmaya başlanan Süleyman K., dün gece geç saatlerde jandarmaya giderek teslim oldu. Süleyman K.’yı astsubay olan oğlunun teslim olması konusunda ikna ederek jandarmaya götürdüğü öğrenildi.

Süleyman K., süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Polisteki sorgusunun akabinde Süleyman K., geniş güvenlik tedbirleri altında adliyeye sevk edildi.

Süleyman K., adliyeye sevki sırasında gazetecilerin ‘cinayeti neden işlediniz’ sorusunu ise ‘alnımın yazısıymış’ cevabını verdi.

Polis eşliğinde adliyeye giren Süleyman K.’nın savcılık sorgusunun akabinde mahkemeye sevk edilmesi bekleniyor.

Öte yandan, Süleyman K.’nın adliyeye girişi esnasında gerisinden gelen bir şahıs ise ‘kafanı kaldır baba’ diyerek gerisinden bağırdı.