En sağlam iletileşme uygulaması olduğu sav edilen Signal Messenger hücuma uğradı

Şifreli anlık iletileşme uygulaması Signal Messenger, bir kimlik avı saldırısına maruz kaldı.  SMS gönderimi için kullanılan “Twilio” şirketindeki sızıntı nedeniyle bin 900 kişinin telefon numarası ifşa oldu. Ayrıyeten birtakım kullanıcılar Signal hesaplarına müsaadesiz girildiğini sav etti.

Konuyla ilgili Twitter üzerinden açıklama yapan Signal Messenger grubu “Kısa müddet evvel Signal için SMS doğrulama hizmetleri sunan Twilio, bir kimlik avı saldırısına uğradı. Saldırganlar Twilio aracılığıyla 1.900 Signal kullanıcısının telefon numaralarına ve SMS kayıt kodlarına erişmiş olabilir” dedi.

Şirket, numarası sızdırılan kullanıcıları bilgilendirme iletisi göndererek hesaplarının güvenliğini nasıl sağlayacakları konusunda tekliflerde bulundu.

Twilio, Signal Messenger için SMS doğrulaması sağlayan bir şirketti. Atak direkt Signal Messenger’a yapılmadı. Signal Messenger, Twillio ile işbirliğinin şimdilik askıya alındığını açıklandı.

WhatsApp bilgilerinin başka Meta şirketleriyle paylaşılacağının açıklanmasının akabinde popülerleşen Signal Messenger’ı Elon Musk dahil birçok kişi saklılık konusunda sağlam olarak nitelendirmişti. O vakitten bu yana Signal’in indirme sayısı 10 milyona ulaştı.