Erden Timur’un devre ortasında Büyükekşi’ye serzenişte bulundu!

G.Saray’ın 10 kişi kalmasına rağmen Gaziantep’i yendiği maçın akabinde hakemleri eleştirip “Kasıtlı işler var, dur diyeceğiz” açıklamalarında bulunan Sportif AŞ Lider Vekili Erden Timur’un maçın devre ortasında sıcağı sıcağına TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye serzenişte bulunduğu ortaya çıktı. Maçı locasında izleyen Timur, birinci yarı sonunda hakem Uğurlu’nun, Abdülkerim’i oyundan atması üzerine protokol tribününe geçerek soluğu TFF Başkanı’nın yanında aldı.

GALATASARAY’A KARŞI ÖN YARGISI VAR

TFF ile yeterli münasebetlere sahip olan sarı kırmızılılarda Erden Timur, TFF Lideri Büyükekşi’ye “Sayın lider biz düzgünlük kazansın istiyoruz. Her vakit efendilik ve yeterlilik tarafında olma gayesindeyiz. Fakat bu hakem buraya operasyon yapmaya gelmiş. Aşikâr ki Galatasaray’a karşı bir ön yargısı var. Bu makûs niyet. Bu niyetin sorgulanması gerekiyor. Bunlara müsaade vermeyin sayın başkan” diyerek Yaşar Kemal Uğurlu’nun bu kararından dolayı duydukları rahatsızlığını lisana getirdi.

“AYRICALIK DEĞİL ADALET İSTİYORUZ”

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ile sohbetinde Giresun, Ümraniye, Trabzon ve son olarak Gaziantep maçında Galatasaray’ın penaltı beklediği konumlarda VAR hiç bir ihtarda bulunmadığını lisana getiren Timur, “Geride kalan 5 haftada Galatasaray maçlarında birçok tartışmalı konum oldu. Lakin VAR hakemleri tek bir izleme tavsiyesinde bulunmadı. Bu olağan mi? Biz ayrıcalık istemiyoruz. Adalet, hakkaniyet istiyoruz” diyerek bu ayrıntıya da dikkat çekti.