Hollandalı diplomattan dikkat çeken veda! Büyük beğeni topladı…

Görev süresi sona eren Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Yardımcısı Erik Weststrate’nin yayınladığı veda videosu sosyal medyada büyük ilgi gördü.

TÜRKİYE HARİTASI ÖNÜNDE KONUŞTU

Weststrate kendi Twitter hesabından paylaştığı videoda bir Türkiye haritasının önünde konuşmaya başladı ve şunları söyledi;

“Herkese merhaba, ofisimdeyim ve yanımda gördüğünüz gibi bir harita var. Bu haritanın sebebini açıklayım size. Bugün Türkiye’den ayrılıyorum, bu haritada Türkiye’de nereleri gezdiğimiz size göstermek istiyorum. Edirne’den Şırnak’a, Kars’tan Datça’ya kadar her yeri gezdim. Gördüğünüz kırmızı noktalar hepsi gezdiğim yerler. 

“GÜZEL YEMEKLERİNİZİ YEDİM, GÜZEL İNSANLARLA TANIŞTIM”

Güzel ülkenizi her taraftan gördüm, güzel yemeklerinizi yedim, güzel insanlarla tanıştım. 4 mevsimi bir günde yaşadım, doğanın tadını çıkardım. Ülkeniz çok güzel ve ülkenizi çok çok özleyeceğim ama ayrılma zamanı geldi.”

ANITKABİR’E GİTTİ: SİZE ATATÜRK’ÜN HUZUNDA VEDA EDİYORUM

Diplomat haritanın önündeki sözlerine son verirken, “Birazdan başka bir yere daha gideceğim, orada da bir kaç şey söylemek istiyorum orada görüşürüz.” dedi ve ekrana Weststrate’in Anıtkabir’deki görüntüleri geldi.

Hollandalı diplomat burada yaptığı açıklamada, “5 sene önce görevime burada başladım ve yine burada bitirmek istedim. Atatürk’ün huzurunda sizlerle vedalaşmak istiyorum. Her şey için teşekkür ediyorum. 5 sene boyunca üzüntüyü, sevinci kısaca hayatı yaşadık. Hayatımızın bir parçası olduğunuz için teşekkürler. Çok üzülerek ayrılıyoruz, hakkınızı helal edin, bir hatamız olduysa af ola, Allah’a emanet olun, hoşça kalın” ifadelerini kullandı.

BİNLERCE BEĞENİ ALDI

Video sosyal medyada kısa süre içinde binlerce beğeni aldı. İnsanlar paylaşıma yaptıkları yorumda Weststrate’in  nazik vedasının samimi olduğunu belirttiler.

Weststrate’in videoda Türkçe konuşması ve arkadan gelen türkü sesi de kullanıcıların beğenisini topladı.