HTC’nin merakla beklenen “metaverse telefonu” tanıtıldı: İşte HTC Desire 22 Pro özellikleri ve fiyatı

HTC’nin akıllı telefon bölümü yıllardır rekabetçi bir üst seviye cihaz piyasaya sürmemiş olsa da, henüz vazgeçmiş gibi gözükmüyor. Bir süredir metaverse destekli özellikleriyle donatılmış bir telefon sunacağı konuşulan HTC, bu telefonunu resmi olarak tanıttı: Geçtiğimiz yıl sunulan HTC Desire 21 Pro’nun devamı niteliğindeki HTC Desire 22 Pro. Cihaz İngiltere için 399 sterlin fiyatında listeleniyor ve 1 Ağustos’ta satışa sunulacak.

Telefonun metaverse işlevselliğinin birkaç farklı yönü olduğu söyleniyor. Öncelikle, HTC’nin kısa bir süre önce duyurulan Vive Flow VR başlığı için “mükemmel bir arkadaş” olacak şekilde tasarlanmış ve HTC’nin metaverse sürümü Viverse’e erişmek için kullanılacak. Başlık, herhangi bir Android telefonla çalışacak şekilde tasarlandığından dolayı Desire 22 Pro’nun diğer seçeneklerde bulunmayan neler sunduğu tam anlamıyla bilinmiyor.

HTC’nin Tayvan internet sitesinde, telefonun kripto varlıklarını yönetmek için bir dijital cüzdan içerdiği ve ücretsiz bir NFT ile birlikte geldiği duyurulduğundan dolayı NFT’ye yönelik bazı işlevlerinin de olacağını söyleyebiliriz. Ancak Avrupa sitesindeki pazarlama materyallerinde benzer bir dil bulunmadığından, bu özellikler pazara göre değişiklik gösterebilir.

Donanım olarak baktığımızda ise Desire 22 Pro’nun özelliklerinin tamamen orta düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. 120Hz yenileme hızına sahip 6,6 inç 1080p ekran, sol üst kısmında 32 megapiksel selfie kamera içeren bir ekran deliğine de ev sahipliği yapıyor. Arkasında da 64 megapiksel ana kamera, 13 megapiksel ultra geniş ve 5 megapiksel derinlik sensöründen oluşan üç lensli bir düzen bulunuyor.

Donanım özelliklerine baktığımızda 8 GB RAM, 128 GB depolama ve 4,520 mAh pil ile bir Snapdragon 695 işlemci görüyoruz. Kablosuz ve ters kablosuz şarj da destekleniyor. Cihaz Android 12 ile çalışıyor ve toza ve suya dayanıklılık için IP67 derecesine sahip.

Desire 22 Pro, siyah veya altın renklerinde sunuluyor.