İftar menüleri 2023: 9. Gün iftar menüsü

Ramazan ayına özel hazırladığımız, iftar menümüze dokuzuncu gününde klasik ama herkesin sevdiği bir çorba ile başlangıç yapıyoruz. Ardından tezgâhlarda yerini alan bir balık yemeği ve yanına çok yakışacak bir salata ile devam ediyoruz. Son olarak balıklı yemek menülerinin en sevdiği tatlı ile menümüzü sonlandırıyoruz.

İşte sizlere fikir verme amaçlı çıktığımız bu yolda, Ramazan ayının dokuzuncu günü iftar menüsü…

9. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Mercimek çorbası,
  • Fırında levrek,
  • Roka salatası,
  • Fırın helva

MERCİMEK ÇORBASIİftar menümüze en klasik, çorba denildiğinde aklımıza ilk gelen mercimek çorbasıyla başlangıç yapıyoruz. Tadı ve kıvamıyla tüm gün olan açlığımızı hafif bir şekilde baskılayacak ve midemizi rahatlatacaktır.

Kıvamıyla: Mercimek çorbası tarifi

FIRINDA LEVREKBir gün et bir gün tavuk derken bu gün de hazır zamanı gelmişken güzel bir balık menüsü oluşturalım dedik. Levreğin sebzeler ile muhteşem uyumu ve lokum gibi tadıyla iftar sofranızın yıldızı olacak.

Görüntüsü bile yetiyor: Fırında levrek tarifi

ROKA SALATASIBalık olan bir menüde olmazsa olmaz bir şey varsa o da roka salatasıdır. Peynir ve rokanın muhteşem uyumu, levrekle beraber mükemmel bir ikili olacaktır.

Balığın en iyi eşlikçisi: Roka salatası tarifi

FIRIN HELVAMadem bugünün iftar menüsü balık üzerine o zaman son dokunuşu da balığın yanına yakışan en güzel tatlıyla yapalım. Fırında helva tarifi ile balık yedikten sonra oluşan şekerli bir şeyler yeme isteğini, bu basit ama lezzetli tarif ile sonlandırıyoruz.

Hemen hazır: Fırın helva tarifi

Şimdiden afiyet olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir