İslam Memiş’ten “Dolarınızı Bozun” uyarısı! O denli Düzey Verdi ki Satmayan Pişman Olacak

İslam Memiş, elinde TL olanlar için karlı yatırım araçlarını verdi. Dolar alanlara ise bozdurun ikazında bulunan Memiş, yıl sonunda yaşanacakları sıraladı. Doların bedel kaybettiğini tabir eden Memiş, Dolar/TL kuru içinse kritik seviyeyi verdi.

DOLAR MİLLETLERARASI ALANDA PAHA KAYBETTİ

“Amerika’daki enflasyon Doların kıymeti altın ve gümüş üzere ünitelerde değerli tesire sahip. FED’in faiz kararları da doların bedeli üzerinde tesiri var. Dolar memleketler arası piyasalarda ödeme aracı kullanıldığı için Amerika’daki gelişmeleri takip etmek zorundasınız. Enflasyonu yüzde 8,5 olarak açıklandı. Şayet gerçekse.”

ABD’DEN 2023 HAMLESİ! FAİZLER DÜŞEBİLİR

“Küresel piyasalar için rahatlatıcı bir oran. 8,5 enflasyon dünya ekonomileri rahatlattı. Dolar endeksi 105 dolar düzeyine düştü. Gerileme oldu. Bu doların kıymetinin zayıflaması manasına geliyor. Dolara muhtaçlığı olan ülkeleri rahatlatmış oluyor. Ekim Kasım aylarında 100 düzeyinin altına sarkmasını öngörüyorum. Kusur 97-98 olabilir. FED istediğini piyasalardan aldı. Doların karşısındaki para ünitelerine tokat attı. Kıymetini düşürdü. Faiz artırarak iktisada can simidi vermiş oldu. Piyasanın ayarıyla ne kadar çok oynarlarsa inanç düşer.2023 yılında resesyon fiyatlamasıyla faiz indirimlerine başlayabilir.”

DOLARIN DÜŞECEĞİ SAYISI VERDİ

“Euro, Sterlin çok düşük. Elinde dolar alanlar bunları almalı. 3 aydır elinde dolar olanlara dikkat diyordum. Doların karşısındaki pahalı metaller yıl sonunda yükselişe geçecek. Dolar/TL kuru neden 17,96 düzeyinde? İçsel sorunlardan ötürü yüksek. Ben ve yol arkadaşlarım dolardan uzak duruyoruz. Hayli yüksek. 17,65 yapıyorlar anlık. Anlık iğnelerde dolar/TL kurunda bana aşağı yönelik iletiler veriyor. Biz dolar ve altınımızı sattık. İktisada takviye vermek için sattık. 17,65 takviye seviyesin altında 17,30 var. Bu gerçekleşirse yüzde 50’mizi alırız. Bizim gözümüz kara. Atağımızı yaparız.”

VARLIKLARINIZA SAHİP ÇIKIN

“Lütfen elinizdeki varlıklara sahip çıkın. Maceraya gerek yok. Bunu orta ve uzun vadeleri için söylüyorum. Dolar/TL kuru 20-21 lira aralığına çıkarsa sürpriz değil. Türkiye’nin TL performansı başka. Şayet Türkiye’de 2022 yılında faiz artırımları yapsaydı 20’li sayıları değil 10’lu sayıları görürdük. TL ile doların performansını başka tutun”