İstanbul’da vatandaşları gasbeden sevgililer yakalandı

İstanbul’da yaşayan Özlem Ç. isimli bayan, internet üzerinde tanışarak birlikte olmak için buluştuğu erkeklere sevgilisi Recep K. ile tuzak kurup gasbetti.

DHA’nın haberine nazaran; Beyoğlu’nda polise başvuran Ş.K., para karşılığı birlikte olmak için anlaştığı bayan ve sevgilisi tarafından gasbedildiğini söyleyerek şikayetçi oldu.

“Beni dövüp para ve cep telefonlarımı gasbettiler”

Mağdur Ş.K. poliste verdiği tabirinde “Para karşılığı birlikte olmak için çağırdığım bayan içeri girdikten bir müddet sonra kapı çaldı. Açtığımda hiç tanımadığım bir kişi ‘Sevgilimle ne yapıyorsunuz’ diyerek içeri girdi. Elinde bıçak vardı. Beni dövüp para ve cep telefonlarımı gasbederek kaçtılar” dedi.

Şüphelilerin gasbettikleri kişiler

8 Mayıs 2022 tarihinde polise başvuran mağdur D.K. de (31) birebir yolla 3 bin 500 lira nakit parası, kol saati ile cep telefonunun gasbedildiğini söyledi.

Polis yaptığı incelemede şüphelilerin, D.K.’nın konutunda bulunan kameralar tarafından görüntülendiğini belirledi.Görüntülerde şüphelinin elinde bıçakla konutun içinde dolaşarak mağdura tehditler savurduğu anlar yer alıyor.

Bu olaydan iki gün sonra bu sefer Güngören’de ortaya çıkan şüpheliler mağdur M.D. (51)’yi darbederek 3 bin lira nakit parasını gasbedip, internet bankacılığını kullanarak 8 bin lira parayı zorla kendi hesaplarına aktardı.

Polis operasyon için düğmeye bastı

Gasp Ofis Amirliği dedektifleri kimliklerini belirlendiği şüphelileri takibe aldı. Şüphelilerin Esenyurt’ta bir apart otele gittiklerinin belirlenmesi üzerine bölgede pusu kuruldu.

Bir müddet sonra şüphelilerden Hasret Ç.’nin yanındaki mağdur M.V.(56) ile dışarı çıktığı görüldü. Bu sırada Hasret Ç’nin sevgilisi Recep K.’nın elindeki bıçakla onların yanına giderek mağduru gasbetmeye çalıştığı görülünce operasyon için düğmeye basıldı.

Polis gruplarının müdahalesi ile Recep K. ile sevgilisi Hasret Ç. gözaltına alındı.

İki sevgili tutuklandı

Gasp Ofis Amirliğine getirilen şüpheliler olaylarla ilgili sorgulandı. Şüphelilerden Hasret Ç.’nin internet üzerinden gönderdiği fotoğraflarla birlikte olmak için erkekler bulduğu daha sonra sevgilisiyle plan yaparak onları gasbettikleri öğrenildi.

Özlem Ç.’nin daha evvelce 16, Recep K.’nın ise 4 hata kaydı olduğu belirtildi.

Poliste süreçleri tamamlanan şüpheliler çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.