Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Bozkurt’ sloganlarıyla karşılandı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da ülkücü kümeyle bir ortaya geldi.

‘Önce Türkiye Buluşması’ isimli programa katılan Kılıçdaroğlu, “Bozkurt Kemal” sloganıyla karşılandı…

Bazı davacıların Kılıçdaroğlu’nun ismini haykırırken, “Bozkurt” işareti yaptığı görüldü.

‘Bozkurt Kemal’ sloganları eşliğinde yürüdü

CHP başkanının bu anlarını, İzmir Milletvekili Tuncay Özkan paylaştı.

Özkan, paylaşımını “Genel Başkan’ımız Kılıçdaroğlu, ‘Bozkurt Kemal’ sloganlarıyla karşılandı. Toplumun her bölümünü kucaklayan başkan, Kılıçdaroğlu” notuyla duyurdu.

“Bir olacağız, canlı olacağız”

Bu sırada bir iştirakçinin “Bir olacağız, canlı olacağız, daima birlikte olacağız. Allah yolunu açık etsin Sayın Genel Başkan’ım. Yolun açık olsun Sayın Genel Başkan’ım. Gurur verdiniz, onur. Davacılara erdem verdiniz Sayın Genel Başkan’ım” dediği de duyuldu.

“Ayağınıza sıhhat Genel Başkan’ım” diyen bir diğeri ise alkışlarla karşılık aldı.

“Bizim 2 kırmızı çizgimiz var; bayrağımız ve vatanımız”

Öte yandan buluşmada Kılıçdaroğlu, dikkat çeken iletiler verdi.

“Değerli ülkücü kardeşlerim, Türkiye sevdalısı olan kardeşlerim daima birlikte birlikte olmak zorundayız.” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Görüş farklılıklarımız olabilir. Fakat şayet Türkiye bizim ortak paydamızsa, bayrak bizim ortak paydamızsa ki CHP için şunu rahatlıkla söyleyebilirim; bizim 2 kırmızı çizgimiz var; bayrağımız ve vatanımız. Her türlü tenkit olabilir. Başımın üstünde. Lakin bayrak ve vatan bizim kırmızı çizgimiz. Bayrağımızın altında özgürce yaşamak zorundayız. Bu olmadığı takdirde birilerine yem olursunuz.


“Osmanlı niçin battı?”

Bir gerçeği çok güzel bilmemiz gerekiyor; Osmanlı niçin battı? Sanayi İhtilali’ni kaçırdığı için battı. Evvelden yalın kılıç gidiyorduk, bilek gücü vardı. Önümüze geleni püskürtüyorduk. Artık elinde tüfek 500 metreden seni indiriyor. O vakit Sanayi İhtilali’ni kaçırdıysanız ayakta tutamazsınız bir devleti. Artık geldiğimiz süreç daha tehlikeli bir süreç. Teknoloji ihtilalini artık yakalamak zorundayız. Pırıl pırıl evlatlarımızın yurt dışına değil içerde üretmesi gerektiğine inanmak zorundayız.”