Konya’da, eşini öldüren bayana keşif yaptırıldı

Konya’nın Beyşehir ilçesine bağlı Hamidiye Mahallesi Yeşilyurt semti 40892 Numaralı Sokak’taki 2 katlı müstakil meskenin birinci katında, 4 Ocak’ta evli ve 3 çocuk annesi Fatma Koç (52) alkollü olarak konuta gelen, işsiz olduğu öğrenilen ve kendisine ve çocuklarına daima şiddet uyguladığını öne sürdüğü eşi Mustafa Koç’u (48) bıçaklayarak öldürdü.

Cezaevine gönderilen Fatma Koç, 22 Haziran’da Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın birinci duruşmasında tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

İHA’nın haberine nazaran; tahliye edildikten sonra devam eden yargı süreci çerçevesinde cinayetin işlendiği konutta keşif yapıldı.

İki katlı müstakil meskende yapılan keşifte sanık Koç, olay günü yaşananları anlattı.

“Hem tanıklarımızın beyanları hem de sanık beyanı alındı”

Sanık Koç’un avukatı Şefika Doğan, Hamidiye Mahallesi’ndeki iki katlı meskenin birinci katında gerçekleştirilen keşif sonrasında açıklamada bulundu.

Yargı sürecinin sürdüğünü belirten Doğan, “Keşif sürecinde de hem tanıklarımızın beyanları hem de sanık beyanı alındı. Bunun ardından bir rapor gelmesini bekliyoruz, sonra duruşmaya katılacağız. Bir sonraki duruşma tarihi de belirli oldu.” sözleri kullandı.

Kayınvalidesi mahkeme dışında beklemişti

Görülen birinci duruşmada tahliye edilen Fatma Koç, kendisini mahkeme dışında bekleyen kayınvalidesine ve yakınlarına uzun mühlet sarılarak gözyaşı dökmüş ve gittiği konutunun önünde de çiçeklerle karşılanmıştı.