Kraliçe’nin cenaze merasimine katılacak önderlerden neler istendi?

ABD merkezli Politico mecmuası, Kraliçe 2’nci Elizabeth’in vefatının akabinde cenaze merasimine katılacak olan dünya önderlerine iletilen talepleri yazdı. Buna nazaran, başkanlardan özel jetlerle değil ticari uçuşlarla gelmelerinin istendiği, merasime otobüsle götürülecekleri aktarıldı. Politico’da yer alan habere nazaran, 19 Eylül’de Westminster Abbey’de düzenlenecek olan merasime katılmak üzere başşehir Londra’ya gelecek olan devlet liderleri ve eşlerinden ticari uçuşlarla gelmeleri talep edildi. Helikopter kullanmalarının da yasak olacağı bildirildi.

KENDİ ARAÇLARINI KULLANAMAYCAKLAR

Törene katılacak önderlerin kendi araçlarını kullanamayacağı ve Westminster Abbey’ye daima bir arada otobüslerle götürüleceği belirtildi. Yer sonu nedeniyle, yalnızca devlet liderleri ve eşlerinin davet edileceği kaydedildi. Politico’nun aktardığına nazaran cumartesi gecesi büyükelçiliklere gönderilen evrakta, ‘cenaze merasiminde ve ilgili etkinliklerde sonlu alan nedeniyle, baş konuğun ailesinin, işçisinin yahut maiyetinin diğer hiçbir üyesinin kabul edilemeyeceği’ tabir edildi.

TÖREN ÖNCESİ KRAL 3’ÜNCÜ CHARLES AKTİFLİK DÜZENLEYECEK

Kral 3’üncü Charles’ın cenaze merasiminden evvelki akşam Buckingham Sarayı’nda bir aktiflik düzenleyeceği de kaydedildi. (DIŞ HABERLER)