Mehmet Barlas böyle yazdı: Erdoğan tamamen seçim kazanmaya odaklı bir liste hazırlamış

Sabah yazarı Mehmet Barlas, bugünkü “Hesap uzmanı Kemal Bey’in tutmayan liste hesabı” başlıklı yazısında AKP’de bir değişim ve yenilenme çabasının öne çıktığını ifade etti.

Barlas, “2 isim dışında bakanlar milletvekili listelerinde yerini buldu. Şimdi gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimden önce açıklayacağı yeni kabineye çevrilmiş durumda. Milletvekillerinin yüzde 70’inin değiştiğini görüyoruz. Genç, kadın adaylar, yerel aktörler ön planda. 3 dönem kuralından da taviz verilmemiş. Recep Tayyip Erdoğan tamamen seçim kazanmaya odaklı bir liste hazırlamış. Tüm adayların bir misyonu var. Bu isim nereden çıktı diyebileceğiniz tek bir aday yok. Ancak muhalefet için aynı şeyi söylemek mümkün değil.” diye yazdı.

“CHP’den kaçan ulusalcı ve Atatürkçü oylar hızla Memleket Partisi’ne akıyor. Özetle 7’li koalisyon masasının neresinden tutsanız elinizde kalıyor.” diyen Barlas, “Muhalif cephede sular durulacak gibi görünmüyor. Bu hamur daha çok su kaldırır. Önümüzdeki bir ay sanırım bu konuyu konuşmaya devam edeceğiz.” dedi.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir