Meral Akşener ‘uzay çalışmalarını’ gaye aldı!

Daha adaylarını bile belirleyemeyen, Millet İttifakı’nın ismine konuşan GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, Türkiye’nin uzay projesini lisanına dolayarak küçümsemeye kalkıştı ve tarihi muhakkak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için ‘tarih verin’ dedi. 

Partisinin küme toplantısında konuşan Akşener’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

RÜZGARGÜLÜ PROJESİ

Meral Akşener, Rüzgargülü Projesi’nin pilot uygulamasına başlandığını açıklayarak, “Geçtiğimiz sonbaharda Rüzgargülü Projemizi tanıtmıştık. Kırsal ve bölgesel kalkınmayı geliştirecek, çocuklarımızın sağlıklı besine erişimini sağlayarak gelişimlerini teminat altına alacak projeydi. Pilot uygulamayı Demre’de gerçekleştirdik. 10 farklı okulda, 152 okulöncesi öğrencimize sağlıklı yemek kutularını ulaştırdı. Çok hoş geri bildirimler alınmış” dedi.

TOPLUMSAL MEDYA DÜZENLEMESİ

“Türkiye artık bir sıkıntılar yumağı haline geldi” diyen Akşener, “Hayat pahalılığı, sığınmacı, adalet sorun. Bu problemlerin hiçbiri iktidarın gündemine giremiyor. İktidara nazaran en değerli sorun, internette yayın yapan haber siteleri. Meclis’e toplumsal medya kanun teklifi getirdiler. Beğenmediklerini yasaklamaya ve ortadan kaldırmaya bayılan AK Parti, toplumsal medyanın idam fermanıyla karşınıza çıktılar. Bu arkadaşlara yandaş medya yetmiyor. Televizyonlara sipariş yayın yaptırdıkları üzere, gazetelere sipariş manşet attırdıkları üzere internet sitelerine sipariş haber yaptırmak istiyorlar” dedi.

UZAY ÇALIŞMALARI

Akşener, uzay çalışmaları küçümseyerek, “Döviz kuru, enflasyon, besin fiyatları uzaya çıktı. Mars’ı geçti, Jüpiter’e varmak üzere. Siz seçim tarihini açıklayın da millet sizi uzaya mı gönderiyor, öbür bir yere mi gönderiyor görün. Artık lami cimi yok. Bugün milletimizin muhtaçlığı seçimdir. Getirin sandığı bu sıkıntı bitsin, milletimizin yüzü gülsün” tabirlerini kullandı.