Meteoroloji’den çok sayıda kent için sağanak uyarısı

Marmara, Batı Karadeniz ile İç Anadolu bölgelerinde, yarın sabah saatlerinden itibaren kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Varsayım ve Erken İkaz Merkezinden yapılan açıklamaya nazaran, pazar günü sabah saatlerden itibaren bölgenin doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) mahallî olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak tesirli olacak. Bursa, Bilecik, Balıkesir ve Çanakkale’nin doğusunda da kuvvetli sağanak ve gök gürültüsü yaşanacak.

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya nazaran birebir vakitte Batı Karadeniz (Bolu Düzce, Karabük, Zonguldak ile Kastamonu, Sinop ve Bartın’ın iç kesimleri), İç Anadolu’nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir ve Çankırı), Afyonkarahisar ve Kütahya etrafları ile Çorum’un batısında lokal olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Yağışlar nedeniyle oluşabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksama, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtınaya karşı dikkatli ve önlemli davranılması gerekiyor.