Minik Doruk doğum günü hediyelerini depremzede çocuklara bağışladı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgeye destek olan gönüllülere, Manisa’nın Yunusemre ilçesinde yaşayan Neslihan (38) ve Murat Akgül çiftinin 3’üncü sınıf öğrencisi oğulları Doruk Akgül de katıldı.

Sınıfta 19 Şubat’ta kutlamayı planladığı doğum gününü deprem nedeniyle erteleyen Cemal Ergün İlkokulu öğrencisi Doruk, etkinliği depremzedeler yararına yapmaya karar verdi.

Getirilecek hediyeleri depremzede çocuklar için bağışlamak isteyen Doruk’a ailesi de destek oldu. Doruk’un isteğini duyurmasıyla etkinliğe sınıf arkadaşları ile veliler de katıldı. Bağış kampanyasına dönüşen doğum gününde toplanan hediyeler ve 2 bin lira AFAD’ın depremzedeler için başlattığı yardım kampanyasına bağışlandı.

“ÇOK MUTLUYUM”

Depremzede çocuklar için çok üzüldüğünü belirten Doruk Akgül, “Yardımcı olabildiğim için çok mutluyum” dedi.

Doruk’un depremzede çocukları görünce çok etkilendiğini anlatan Akgül, “Oğlum hediyelerini depremzede çocuklarla paylaşmak istediğini söyledi. Beni de çok duygulandırdı. Böyle bir organizasyon yaptık. Duyan herkes destek oldu. Hem oğlumun doğum günü kutlandı hem de depremzedeler faydalandı. Oradaki insanların ihtiyaçları bir sefere mahsus değil eski hayat standartlarına ulaşabilmeleri için sürekli yardım etmemiz gerekli diye düşünüyorum. Destek olabildiğimiz için mutluyum” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir