Nafaka ödemeyen Mert Çiller’e hapis şoku

Zeynep Çiller ile Mert Çiller 2009’da evlenmiş, tarafların bu evlilikten 2 çocukları olmuştu. Çift şiddetli geçimsizlik nedeniyle 3 yıl önce boşanma davası açmış, Zeynep Çiller’in şiddete uğradığını gösteren fotoğraflar kamuoyunun tepkisini çekmişti. Dava sürecinde mahkeme Mert Çiller’in eşi ve 2 çocuğu için aylık 10’ar bin TL’den toplam 30 bin TL aylık tedbir nafakası ödemesine karar verdi.

DAVA AÇILDI

İddiaya göre Mert Çiller bir tek kendi rızasıyla nafaka ödemesi yaptı. Bugüne kadar nafaka ödemeleri için tahsili amacıyla Zeynep Çiller icra müdürlüğüne ilamsız takip başlattı. Ancak Mert Çiller hiçbir haklı gerekçesi olmaksızın icra dosyasına itiraz etti. İcra hukuk mahkemesi Mert Çiller’i haksız bularak icra takibinin devamına karar verdi. Zeynep Çiller’in avukatı nafaka borcunu ödemeyen Mert Çiller hakkında “Nafaka borcunu ödemeyen sanığın(borçlu) cezalandırılması” davası açtı.

MedyaRadar’da yer alan haberde; Zeynep Çiller’in avukatı hiçbir nafaka ödemesini kendiliğinden yapmadığından her 3 ayda bir nafaka borcunu ödememesinden kaynaklı olarak ceza davası açıldığını belirterek, “Tamamen kötü niyetli olan Sanık Mert Çiller tarafından müvekkilime 2022 Ekim, Kasım, Aralık aylarında halen hiçbir ödeme yapılmamıştır. Müvekkilim ev hanımı olup, hiçbir geliri bulunmamaktadır. Sanık müvekkilimi maddi ve manevi olarak zor durumda bırakmak amacıyla kötü niyetli olarak nafaka ödememektedir” dendi.

3 AYA KADAR TAZYİK HAPİS

İstanbul İcra Ceza Mahkemesindeki duruşmaya taraf avukatları katıldı.

Zeynep Çiller’in avukatı 2022 Ekim-Kasım ve Aralık nafakalarını şikayet konusu yaptığını belirterek, “Sanık cezalandırılsın” dedi. Mert Çiller’in avukatı ise “Ödeme belgelerinin dosyaya sunmak için süre talep ediyoruz” dedi.

Mahkeme davanın bittiğini belirterek Zeynep Çiller’in şikayetin kabulü ile 2022 Ekim-Kasım- Aralık aylarına ait nafaka borcunu ödemeyen sanık Mert Çiller’i 3 aya kadar tazyik hapsine çarptırdı.

3 aylık toplam 90 bin TL nafaka borcunu öderse Mert Çiller’in tahliye edileceğinin ihtarını yapan mahkeme davayı itiraz yolu açık olmak üzere bitirdi.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir