Özgür Demirtaş’tan toplumsal medyayı sallayan karşılık: “Sen kimin çocuğusun?” – KARAR

Ünlü finans profesörü, akademisyen ve muharrir Özgür Demirtaş, bir görüntüsünün 24 saatte 1.5 milyon kişi tarafından izlendiğini belirtip ağır ilgi gösteren herkese teşekkür etti. Bir Twitter kullanıcısının görüntüleri ile ilgili yaptığı hoş yorumu alıntılayan Demirtaş’a bir öbür Twitter kullanıcı ise “Amerika çocuğusun” yorumunda bulundu. Özgür Demirtaş bunun üzerine dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.
Özgür Demirtaş’tan sert reaksiyon: “Sen kimin çocuğusun?”

Ünlü finans profesörü, akademisyen ve muharrir Özgür Demirtaş, ‘Türkiye İktisadında Yeni Dönem’ başlıklı görüntüsünün 24 saatte 1.5 milyon kişi tarafından izlendiğini ve Türkiye’de trendlerde hala 1 numara olduğunu belirterek ağır ilgi gösteren herkese teşekkür etti.

‘ZİRVEDESİNİZ HOCAM!’

Bir Twitter kullanıcısı, Özgür Demirtaş’ın bu paylaşımı üzerine; 18 yaşında kereste atölyesinde çalışan oğlunun sabah saatlerinde “Özgür Demirtaş’ın görüntüsünü izledin mi?” diye sorduğunu belirtip “Kendisi anında izlemiş, nerede mi izlemiş, Rize, Derepazarı, Uzunkaya köyünde. Siz tepedesiniz hocam trollerin neden saldırdığı aslında çok açık. Hürmetler hocam.” tabirlerini kullandı.

ÖZGÜR DEMİRTAŞ’IN PAYLAŞIMINA AĞIR İLGİ

Twitter kullanıcısının yorumunu “Sizleri çok seviyorum. Oğlunuzun gözlerinden öperim” sözleri ile paylaşan Özgür Demirtaş’a öteki bir Twitter kullanıcısı ise olumsuz bir yorum yaptı.

ÖZGÜR DEMİRTAŞ’TAN HAKARETE VARAN YORUMA SERT TEPKİ

Özgür Demirtaş, bu Twitter kullanıcısının hakarete varan “Özgür Demirtaş, Amerika çocuğusun” yorumu üzerine reaksiyon gösterdi.

Özgür Demirtaş paylaşımında şu sözleri kullandı:

“1) Ben anne ve babamın çocuğuyum. Devlet okullarında hayatım boyunca burslu okudum. İzmir Atatürk Lisesini 3 yıl üst üste Birincilikle bitirdim. Üniversite imtihanlarında derece yaptım. 27 yaşımda Yardımcı Doçent, 32 yaşımda Doçent, 38 yaşımda Kürsü lideri Profesör oldum.

2) Memleketler arası saygın mecmualarda 35’in üzerinde Akademik yayın yaptım. Senin yüzündeki sakalın kıllarından fazla Akademik atıf aldım. Dünya çapında (ABD, Avrupa ve Türkiye’de) 10 binden fazla öğrenci eğittim. Milletlerarası Marie Curie Araştırma mükafatını en yüksek puan ile aldım

3) Türkiye’ye saygın bir Finans merkezi kazandırdım (Center of Excellence in Finance) Onlarca şirkete danışmanlık yaptım.

Peki sen ne yaptın ve sen kimin çocuğusun?”