Peskov: Rusya, ABD ve Batı gibi haydutluk yapmıyor

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ülkesinin ABD’deki kritik altyapılara yönelik siber saldırı düzenlemesi ihtimaline ilişkin, “Rusya Federasyonu, ABD dahil Batı ülkelerinin birçoğu gibi devlet düzeyinde haydutluk yapmıyor” açıklamasını yaptı.

‘Müzakereler daha hızlı olmalı’

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin, Rusya ile muhtemel uzlaşma konularının Ukrayna’da referanduma sunulması gerektiği yönündeki açıklamasını yorumlayan Peskov, “Ukrayna, egemen bir devlet ve burada devlet içinde süreçler olabilir ve olmalıdır” dedi.

‘Ayrıntıları kamuoyuyla paylaşmak sürece zarar verebilir’

Peskov, Rusya ve Ukrayna arasındaki müzakerelere ilişkin, “İki heyetin müzakere masasında bulundurduğu maddeler de var. Bunların ayrıntılarına giremem. Bunların kamuoyuyla paylaşılmasının, istediğimizden daha yavaş ve daha az kapsayıcı süren müzakere sürecine zarar vereceğinden eminiz” diye konuştu.

Müzakerelerin daha hızlı ve kapsamlı olmasını istediklerini dile getiren Kremlin Sözcüsü, Rus ordusunun Ukrayna’da ele geçirdiği bölgelerde yerel yönetimlerin belirlenmesi için özel birimlerin oluşturulmadığını savundu.

Trump, iktidarda olsa ne yapardı?

 

Ukrayna: Savaşta 117 çocuk öldü, 155’i yaralandı

 

Rus muhalif lider Navalny hakkında karar çıktı

 

Ukrayna: Ruslar 99 uçak, 123 helikopter, 509 tank kaybetti

 

Bodrum’da Ukraynalı yelkencilerden Abramoviç protestosu!