Rus ve Ukraynalı çift Antalya’da evlendi

Ukraynalı Andrii Polytskyi (30) ile Rus Tatiana Ianchenko (27), ülkelerindeki savaş nedeniyle Antalya’nın Kemer ilçesinde dünyaevine girdi. Çift, savaşın bir an evvel bitmesini istediklerini söyledi.

Ukrayna’da yaşayıp Polonya’da bir inşaat firmasında çalışan Andrii Polytskyi ile Rusya’da müzik öğretmenliği yapan Tatiana Lanchenko bir müddet evvel evlilik kararı aldı. Rusya ve Ukrayna ortasında 24 Şubat’ta başlayan savaş hâlâ devam ederken Polytskyi ve Lanchenko ülkelerinde dünyaevine giremeyince gittikleri Antalya’da evlendi.

Dün Kemer’de sade bir nikâh merasimiyle evlenen çiftin şahitliklerini mutluluklarına ortak olan arkadaşları yaptı.

Belediye Lideri Necati Topaloğlu’nun merasimde “Hiçbir baskı altında kalmadan evlenmek istiyor musunuz?” sorusuna çift, Türkçe olarak “Evet” karşılığını verdi.

Tatiana Ianchenko, “Kemer’de bu türlü bir talih bulduğumuz ve evlendiğimiz için memnunuz. Bu fecî olaylara karşın birbirimizi çok seviyoruz” dedi.

Ukraynalı Andrii Polytskyi de “Ben tek bir şey biliyorum, onu çok seviyorum ve nereden geldiğinin hiç ehemmiyeti yok. Savaş en kısa vakitte bitecek, olağan ve rahat bir formda hem Ukrayna’da hem de Rusya’da gezebileceğiz” diye konuştu. (DHA)