Rusya Putin’in eski milyarder damadını konuşuyor

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde birinci aya girilirken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in eski damadı 39 yaşındaki iş insanı, avukat ve petrokimya patronu Kirill Shamalov’un Rusya Federal Güvenlik Servisi’nden güçlü bir ismin kızıyla doğum gününü kutlamak için Dubai’ye gitmesi uluslararası kamuoyunda gündem oldu.

40’ıncı doğum günü partisi için Dubai’ye giden Shamalov, “Ülkedeki herkes kemerlerini sıkarken ve ekonomiyi kurtarmada iş ve sanayiye kilit roller emanet edilirken seyahat etmekle” eleştirildi.

Rusya’nın en genç milyarderi olarak bilinen Shamalov, 2013’ten 2018’e kadar beş yıl boyunca Putin’in kızı Katerina Tikhonova ile evli kaldı ve bu onu Rusya’nın en güçlü adamının eski damadı yaptı.

Shamalov, Federal Güvenlik Servisi’nde güçlü bir generalin kızı olan ve Putin’in Ukrayna’yı işgalinde kilit rol oynayan 33 yaşındaki Anastasia Zadorina ile birlikte Dubai’ye gittiği aktarıldı.

Moskova’daki Rus oligarklara uygulanan yaptırımlara, ülkedeki ekonomik zorluklara rağmen, Shamalov’un Dubai’deki Burj Al Arab’da görkemli bir doğum günü partisi düzenlediği belirtildi. Partinin ‘sadece seçkinler için olduğu’ ‘Ukrayna’daki güncel olaylar göz önüne alındığında artan gizlilik koşullarında yapıldığı’ açıklandı.

İngiliz Daily Mail gazetesi, Zadorina Shamalov arasında yakın zamanda bir düğün beklendiğinin söylendiğini de aktardı.
(Sözcü)

Putin’den ‘askeri operasyon’ için teşekkür

Sancak, Putin’i İskender’e benzetti

Biden: Putin bir kasap