Synthetix Nedir? SNX Ne İşe Yarar?

Synthetix nedir? Synthetix Network, geleneksel finans işlemlerini kriptografik dünyaya taşıyan bir merkeziyetsiz finans protokolüdür. Hisse senetleri ve ulusal para birimleri gibi  geleneksel finans’ı merkeziyetsiz finans’a uyarlanmasını amaçlamıştır. ‘Synths’, adı verilen sistem kripto paraların alım-satım yapmasını sağlar. SNX Coin, Synthenix platformunun yerel bir kripto para birimidir.

Synthetix nedir?

Projenin amacı, daha güçlü bir finansal sistem yaratarak, blokzinciri tabanlı olmayan kripto paralar ile birlikte kendi ekosistemini büyütmektir. Synthetix protokolü bunun yanında likidite sağlayıcılığı görevi de yapmaktadır. Böylece Ethereum ağında diğer blokchain’lere ait kripto paraların yanı sıra dövizler, hisse senetleri ve gerçek para ile takas işlemi yapılabilmektedir.

Geleceği şekillendirebilecek olan kripto para projelerinden biri olabilir. SNX Coin, Ethereum Blockchain tabanlı bir kripto paradır. Güncel verilere göre ile 1 SNX Coin fiyatı 58.36 TL. SNX Coin son 24 saatte %0.55 değer kazanmıştır. Güncel döviz kuru ile 3.96 ABD Dolarına denk gelmektedir. CoinMarketCap sıralamasına göre kripto para piyasalarında 121.sırada yer almaktadır. Ayrıca, SNX Coin’in 24 saatlik işlem hacmi 1.116.888.729 TL’dir. Dolaşımda olan arzı 114.841.533  SNX Coin iken maksimum azami seviye arzı 212.424.133 SNX Coin’dir.

SNX Coin avantajları:

  • SNX Coin sahipleri stake yaparak pasif gelir elde edebilirler.
  • Yatırımcılar, Web 3.0 destekleyen tarayıcılarda Metamask ve dahili ETH cüzdanları da kullanabilirler.
  • Hisse senetleri, gerçek para ve değerli madenler alım satımında kullanılır.
  • En çok tercih edilen ve güvenilir DeFi projelerinden biridir.

SNX Coin dezavantajları:

Her kripto para gibi yüksek volatiliteye sahiptir. Bu yüzden SNX Coin ani fiyat dalgalanmalarından etkilenmektedir. Riskli bir yatırım tercihidir.

Synthetix nedir? SNX Coin’e Nasıl Sahip Olunur?

  • SNX Coin, Binance, Bitget, Hotcoin Global, OKX gibi popüler ve işlem hacmi geniş borsalarda listelenmektedir.
  • Öncelikle, yukarıda belirtilen SNX Coin’in listelendiği herhangi bir borsa platformuna giriniz. Ardından ücretsiz hesap oluşturma sayfasına giriniz.
  • Sizden istenilen bilgileri girdikten sonra hesabınızı oluşturunuz.
  • Kimlik doğrulama işlemi adımlarını eksiksiz bir şekilde tamamlayınız.
  • Hesap açılış ve doğrulama işlemini tamamlanmasının ardından, borsanın para yatırma menüsünden sizin için uygun olan yöntem ile hesabınıza para transferi gerçekleştiriniz.
  • Son adımda ise, SNX Coin’in listelendiği borsa sekmesine giriniz. Güncel fiyat üzerinden veya dilediğiniz tutarı girerek kolayca SNX Coin sahibi olabilirsiniz.