Trump avukatlık borcunu atla ödemeye çalışmış

New York Times’ın gelecek hafta yayımlayacağı kitaba nazaran Trump, yasal fiyatlar ödemekten kaçınmak için her vakit alternatif yolların peşinde koşuyor.

Bu nedenle 2 milyon dolarlık avukatlık borcunu kıymetinin 5 milyon dolar olduğunu tez ettiği bir aygırla ödemek istedi. Ödemenin nakit yolla yapılması durumunda çıkacak yasal fiyatları de müvekkilin ödemesi gerekiyor.

Kitaba erişen The Guardian’ın aktardıklarına nazaran avukat bu farklı teklife, “1800’lerde değiliz, bana atla ödeme yapamazsınız” cevabını verdi.

Olayın 1990’lı yıllarda yaşandığı belirtildi. Ödemelerini almak için Donald Trump’ın ofisine giden avukatın aldığı cevap şöyle oldu: Sana olan borcumu ödemeyeceğim zira sana daha pahalı bir şey vereceğim.

Trump akabinde önündeki belgeden at tapusu olarak isimlendirdiği bir evrak çıkardı ve atın 5 milyon dolar kıymetinde olduğunu söyledi. Yaşanan tansiyonun akabinde Donald Trump’ın borcunun bir kısmını ödediği belirtildi.

Trump’ın çetrefilli işlerinin bir hududu bulunmuyor. Eski Başkan’ın avukatı Rudy Giuliani’nin kız arkadaşı 2020 seçimlerindeki engelleme eforları için Trump’tan 2.5 milyon dolar istemişti. Maria Ryan ayrıyeten sevgilisi Giuliani için başkanlık affı ve özgürlük madalyası da talep etmişti.

Donald Trump’ın yıllar evvel ABD’nin en büyük avukatlık firmalarından Jones Day’le de ödeme sorunu yaşadığı ortaya çıkmıştı. Fakat Jones Day kaynakları Trump’ın borcunu tamamiyle ödemek zorunda kaldığını belirtti.