Wuhan’dan İstanbul’a iki yılı aşkın ortadan sonra birinci uçuş

Corona virüsüs nedeniyle uçuşların durdurulduğu Çin’in Wuhan kentinden İstanbul’a, yaklaşık iki buçuk yıl ortadan sonra birinci tarifeli uçuş gerçekleşti.

2020 yılının başından itibaren tüm dünyaya yayılan corona virüsü nedeniyle, birçok ülke sonlarını kapatmış, bu nedenle milletlerarası uçuşların büyük bir kısmı durmuştu.

Vaka sayılarının azalmasına bağlı olarak uçuşlar her geçen gün artmaya devam ederken, İstanbul’a yeni bir uçuş noktası daha eklendi.

Bu kapsamda Çin Halk Cumhuriyeti’nin havayolu şirketlerinden China Southern Airlines, salgın nedeniyle 24 Ocak 2020 tarihinde orta verdiği İstanbul uçuşlarına tekrar başladı.

China Southern Airlines’ın CZ8021 sefer sayılı Boeing 787-9 Dreamliner tipi yolcu uçağı 21.30 sıralarında İstanbul’a indi.

İki yılı aşkın mühlet sonra gerçekleşen birinci seferin akabinde hususa ait, havalimanı işletmesinin toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, “China Southern Airlines bugün prestijiyle yine Wuhan-İstanbul seferlerine başladı. Birçok emniyetli uçuşlar dileriz” denildi.

Yeniden başlayan seferlerin birinci etapta haftada bir gün gerçekleştirileceği öğrenildi.