Yaptırımlara burada direniyor.. İşte Rusya’nın altın üssü!

Rusya Maliye Bakanlığı’nın ülkede döviz ve altın alım işlemlerinin mali kural çerçevesinde durdurulduğuna dair açıklaması sonrasında, Rusya Merkez Bankası da borsa üzerinden döviz alımına yüzde 30 komisyon getirdi. Bu açıklamanın ardından gözler Rusya’nın Krasnoyarsk kentindeki Krastsvetmet Kıymetli Metaller üretim tesisine çevrildi.

Altın, gümüş, alüminyum gibi metaller işleniyor

Krasnoyarsk’taki tesiste işçiler her gün altın başta olmak üzere gümüş, alüminyum gibi metalleri işliyor. Saf altın ve gümüş, ilk aşamada binlerce derecelik kazanlarda eriyik hale getiriliyor.

İşçiler özel aletlerle önce söndürme sonra ise soğutma işlemi yapıyor. Altın külçeleri özenle ve dikkatle kalite kontrolden geçiriliyor. Sonrasında tesis altın külçelerinin üzerine imzasını atıyor ve gereken bilgileri işliyor: Rodyum, iridyum, rutenyum ve osmiyum…

Ülke ekonomisine katkıda bulunuyor

Krastsvetmet, mücevher ve mühendislik ürünlerinin yanı sıra çubuklar, granüller, tozlar ve kimyasal bileşikler şeklinde değerli metaller üretiyor. Tesis, paladyum da dahil olmak üzere altın ve platin grubu metalleri üreten ve işleyen tek kapsamlı tesis olarak ülke ekonomisine katkıda bulunuyor.(Yeni Şafak)

Rusya’nın altın üretimi arttı

SWIFT’in Rus alternatifine de yaptırım geliyor

İsviçre Rusya’ya yönelik yaptırımları genişletti

Yaptırım uygulanan oligarkların listesi

Rusya’dan Kanada Başbakanı Trudeau ve 313 kişiye yaptırım kararı