Yine 1 Mayıs yine aynı görüntüler! Taksim’e çıkmak isteyenlere gözaltı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları Maltepe Etkinlik Alanı’nda düzenleniyor. Yasak olmasına rağmen Taksim‘e çıkmak isteyen gruplar ise gözaltına alınıyor.

POLİS SLOGAN ATARAK YÜRÜYEN GRUBA MÜDAHALE ETTİ

Şişli Harbiye’de ara sokaklarından Cumhuriyet Caddesi’ne çıkan 8’i kadın, 4’ü erkek 12 kişi ellerinde dövizlerle Taksim Meydanı’na yürümek istedi. Polis, slogan atarak yürüyen gruba müdahale etti.

Taksim'e yürümek isteyen gruplara gözaltı

Tıp Öğrencileri Komisyonu (TÖK) üyesi olduğu öğrenilen grup gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Yine başka bir grup Kurtuluş’tan Taksim’e yürümek istedi. Bu gruptakiler de gözaltına alındı.

Taksim'e yürümek isteyen gruplara gözaltı

TAKSİM VE ÇEVRESİNDE SIKI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde, toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılmasına izin verilmeyen Taksim Meydanı ve çevresinde sıkı güvenlik önlemleri alındı. Önlemler kapsamında Taksim Meydanı, Talimhane, Tarlabaşı, Divan Kavşağı, Gezi Parkı etrafı, Atatürk Kültür Merkezi önü ve Sıraselviler ile İstiklal Caddesi’ne kadar tüm bölge, bariyerlerle çevrilerek girişlere kapatıldı.

Taksim'e yürümek isteyen gruplara gözaltı

POLİS EKİPLERİ NÖNET TUTUYOR

Taksim Meydanı’ndan Tünel’e kadar İstiklal Caddesi’ne açılan tüm yollar ve sokaklarda da güvenlik önlemleri alındı. Demir bariyerlerle kapatılan cadde ve sokaklarda polis ekipleri nöbet tutuyor.

Taksim'e yürümek isteyen gruplara gözaltı

TAKSİM VE ÇEVRESİNDE KAPATILAN YOLLAR

1 Mayıs nedeniyle Taksim ve çevresinde kapatılan yollar şöyle: “Sıraselviler Caddesi, Tak-ı Zafer Caddesi, Sadri Alışık Sokak, Atıf Yılmaz Caddesi, Balo Sokak-Turnacı Başı Caddesi-Zambak Sokak-Meşelik Sokak, Yeni Çarşı Caddesi-Kumbaracı Yokuşu, Asmalı Mescid Caddesi, Meşrutiyet Caddesi, Hamal Başı Caddesi, Kamer Hatun Caddesi, İlk Belediye Caddesi, Ensiz Sokak, İnönü Caddesi, Mete Caddesi.”

Belirlenen alternatif güzergahlar ise şöyle:

“Refik Saydam Caddesi, Tarlabaşı Bulvarı, Meclis-i Mebusan Caddesi, Tersane Caddesi, Mebusan Yokuşu, Boğaz Kesen Caddesi, Defterdar Yokuşu.”

Yine 1 Mayıs yine aynı görüntüler! Taksim'e çıkmak isteyenlere gözaltı

ANADOLU YAKASI KAPATILAN YOLLAR

Anadolu Yakası’nda saat 06.00’dan itibaren kapatılan yollar ise şöyle: “Turgut Özal Bulvarı (Maltepe – Kartal Sahil Yolu) (Küçükyalı Maltepe Evlendirme Dairesi önü ile Kartal Çanakkale Caddesi Kavşağı arasında kalan kısım) ve bu caddeye çıkan tüm sokaklar.”

Alternatif güzergah olarak ise D-100 Karayolu ile Maltepe Bağdat Caddesi olarak duyuruldu.

1 Mayıs, Taksim, Güncel, Haberler