Mansur Yavaş’tan Cübbeli Ahmet’e “bir yerine mi girecek” yanıtı

Mansur Yavaş, KRT ekranlarında canlı yayında soruları yanıtladı.

Yavaş, kendisini, “İHA, SİHA senin nerene girsin ya? Senin nerene girdi yani… Niye rahatsız oluyorsun? Sivri yerinden mi rahatsız oluyorsun, bir yerine girecek diye mi korkuyorsun” sözleriyle hedef alan Cübbeli Ahmet’e yanıt verdi.

Yavaş açıklamalarında, “Kendini din adamı yerine koyup millete fetva veriyor, akıl veriyor. Bu üslup neyin nesidir? Hem de belden aşağı… Ona karşı verilecek cevap çok ama ben o seviyeye asla düşmem. Savcılığa verdim, hukuk halledecek” ifadelerini kullandı.

Yavaş’ın açıklamaları şu şekilde:

“Anketlere baktığınızda Millet İttifakı önde çıkıyor. ‘Millet İttifakı teröristlerle işbirliği yapıyor’ derseniz Erzurum’daki gibi şeyler olur. İster istemez bir tarafı savunmada bırakıyor.

Toplumun yarısı terörist olabilir mi? Niye böldürelim memleketi? Bunun bir mantığı olması lazım. En uç partinin bile memleketin bölünmesini isteyeceğini düşünmüyorum. Bu arada insanlar gerçek konuşulması gereken şeyleri unutuyor.

Anketlere baktığınızda Millet İttifakı önde çıkıyor. ‘Millet İttifakı teröristlerle işbirliği yapıyor’ derseniz Erzurum’daki gibi şeyler olur. İster istemez bir tarafı savunmada bırakıyor.

Toplumun yarısı terörist olabilir mi? Niye böldürelim memleketi? Bunun bir mantığı olması lazım. En uç partinin bile memleketin bölünmesini isteyeceğini düşünmüyorum. Bu arada insanlar gerçek konuşulması gereken şeyleri unutuyor.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir